کدام‌ مدل‌های آیفون و آیپد به iOS 12 آپدیت می‌شوند

اپل دقایقی پیش iOS 12 را برای دستگاه‌های موبایل خود انجام داد؛ اما کدام دستگاه‌های این نسخه از سیستم‌عامل محبوب اپل را دریافت کردند؟

در حال حاضر ۸۱ درصد از دستگاه‌های موبایل اپل از iOS 11 استفاده می‌کنند؛ اما به گفته‌ی فدریگی، خبر خوب این است که تمام دستگاه‌های سازگار با iOS 11 از نسخه‌ی ۱۲ این سیستم‌عامل نیز پشتیبانی خواهند کرد؛ بنابراین از بین گوشی‌های هوشمند اپل، دستگاه‌های زیر iOS 12 را دریافت خواهند کرد:

آیفون ۱۰
آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس
آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس
آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس
آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس
آیفون SE
آیفون ۵ اس
اما از بین تبلت‌های اپل نیز موارد زیر از نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل iOS بهره خواهند برد:

آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی ۲۰۱۷
آیپد پرو ۱۰.۵ اینچی ۲۰۱۷
آیپد ۹.۷ اینچی ۲۰۱۷
نسل پیشین آیپد پرو ۹.۷ و ۱۲.۹ اینچی
آیپد مینی ۲
آیپد مینی ۳
آیپد مینی ۴
آیپد ایر ۲
آیپد ایر
در این بین حتی آیپاد تاچ نسل ششمی نیز سیستم‌عامل iOS 12 را دریافت خواهد کرد؛ اما سوال مهم این است که نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل موبایلی اپل روی دستگاه‌های قدیمی با چه کیفیتی اجرا خواهد شد؛ چرا که بین «اجرای سیستم‌عامل» و «اجرای عالی سیستم‌عامل» تفاوت بسیاری وجود دارد. فدریگی می‌گوید این مساله یکی از مواردی محسوب می‌شود که اپل طی سال گذشته تمرکز بسیاری روی آن داشته است، او وعده‌ی اجرای اپ‌ها با ۴۰ درصد سرعت بیشتر را روی دستگاه‌های موبایلی را داد.

فدریگی می‌گوید:

ما در سال جاری بیشتر تمرکز خود را به بهینه‌سازی عملکرد سیستمی در حالت تحت فشار معطوف کرده‌ایم.

به ادعای فدریگی، به‌عنوان مثال در حالتی که سیستم تحت فشار است، iOS Share Sheet‌ اکنون با دو برابر سرعت بیشتری اجرا می‌شود، این موضوع در مورد اپلیکیشن‌ها نیز صدق می‌کند. خاطرنشان می‌کنیم که تا انتشار نسخه‌ی عمومی iOS 12 زمان بسیاری باقی است و پیش‌بینی می‌شود که تا پیش از انتشار عمومی، چند نسخه‌ی پیش‌نمایش از iOS 12 در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *